![logo_live180.png](/images/2020/11/16/logo_live180.png)
Επικοινωνία : info@arcadialive.gr
Ξεκινήσαμε με το λεωφορεία το μεσημέρι του Σαββάτου με προορισμό τη Βαμβακού (900 μ.
Το πρωί της Κυριακής ξεκινήσαμε για το οροπέδιο του Προφήτη Ηλία, περπατώντας μεγάλο κομμάτι της διαδρομής πάνω σε χιόνι. Φθάνοντας στο οροπέδιο οι καιρικές συνθήκες γίνονταν όλο και δυσκολότερες. Δυνατός αέρας, χαμηλή θερμοκρασία, πυκνή ομίχλη, χιόνι. Μια μικρή ομάδα αποφάσισε να ανέβει στην κορυφή Μεγάλη Τούρλα (1935 μ.), ενώ οι υπόλοιποι κατευθύνθηκαν στο εξωκκλήσι του Προφήτη Ηλία, όπου έγινε μια μικρή στάση. Κατόπιν όλοι μαζί πήραμε το μονοπάτι που μας οδήγησε στην άσφαλτο. Εκεί περίμενε το λεωφορείο της επιστροφής.
Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.