Επιτυχίες για Τσούτσο & Νικολάου του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης

Νοεμβρίου 09, 2022 0
Ο Πρόεδρος του Δ.Σ της AEK TPIΠOΛHΣ κ. Bαλασόπουλος, το Δ.Σ. , και η προπονητική ομάδα των κ. Παπαδόπουλου και κας.
Σταθούλη, συγχαίρουν τους αθλητές του ομίλου τένις Τσούτσο Κων/νο και Νικολαόυ Στέφανο για τις επιτυχίες τους στο τουρνουά της…

Συνεχίζονται με αμείωτο ρυθμό οι αγωνιστικές επιτυχίες των παιδιών της Ακαδημίας του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης. Στην κατηγορία των juniors κάτω των 10 ετών και πιο συγκεκριμένα στο πρόσφατο τουρνουά, που έλαβε χώρα στον Όμιλο Ρήγα Α.Ο.Α.Α, τα αγόρια του ομίλου μας κατέλαβαν την 3ης θέση στο κυρίως ταμπλό και την 1η σε αυτό του consolation. Ο αθλητής του ομίλου μας Τσούτσος Κων/νος κατέλαβε την 3η θέση στο κυρίως ταμπλό επικρατώντας σε 32άρι ταμπλό (πρώτος γύρος bye) του Χριστόπουλου από τον Αρκαδικό Άτλα και του Αθανασόπουλου επίσης από τον Αρκαδικό Άτλα με 2-0 σετ αντίστοιχα (42, 41 και 41, 53). Στην φάση των ημιτελικών ο Τσούτσος ηττήθηκε από τον Κωστούρο του Ρήγα Α.Ο.Α.Α με 42, 41 κατακτώντας την 3η θέση του κυρίως ταμπλό. Στο ταμπλό consolation ο αθλητής μας Νικολάου Στέφανος κατέλαβε την 1η θέση αφού κέρδισε διαδοχικά τους Μαρινάρο και Χειλάρη με 2-0 σετ και στον τελικό τον Στάθη με το ίδιο σκορ.