Με το ροζ φύλο αγώνα ξεκίνησε ο Αρκαδικός. Νίκησε 42-63 τον Ευκλή.

Νοεμβρίου 02, 2021 0

Ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Α1 τοπικής κατηγορίας ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.  Ο Αρκαδικός πέτυχε σπουδαία νίκη στο κλειστό γυμναστήριο της Τέντας Καλαμάτας επί του Ευκλή με σκορ 42-63.

Οι γηπεδούχοι πάτησαν καλύτερα στο παρκέ στην αρχή του αγώνα και στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν μπροστά στο σκορ με 19-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ανέβηκε σε απόδοση η ομάδα του Αρκαδικού και το ημίχρονο έκλεισε με 29-27.

Το τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες της Τρίπολης είχαν σαφή υπεροχή και πέρασαν μπροστά με 34-42.

Στο τελευταίο 4ο δεκάλεπτο δεν υπήρχε καμιά διαφορά και η νίκη των παικτών του Αρκαδικού ήταν εύκολη με το σκορ 42-63.

Διαιτητές ήταν οι κ. κ. Νάστος, Χριστόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-11 (Α’), 29-27 (Β’), 34-42 (Γ’), 42-63 (Δ’).
ΕΥΚΛΗΣ ΣΠΟΚ (Ηλίας Στακιάς): Πατλάκας 1, Κόλλιας 7(1), Διασάκος, Δημητρόπουλος, Φλώρος 2, Σαμοΐλης 7, Καραμπάτσος 10, Φωτάκης, Τσουλέας, Ξεροβάσιλας 5(1), Σίψας, Αγγελόπουλος 10(2).
ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Παναγιώτης Γεωργακόπουλος): Μακρής, Χωματάς 14(3), Τρυφωνόπουλος, Βερβαινιώτης 10(2), Καραγιάννης, Χαραλαμπόπουλος 21(3), Σωτηρόπουλος 9(3), Αγγελόπουλος 4, Καρβέλας 2, Κουτσουμπός 3, Τσαμακλής, Χαραλαμπόπουλος.