Ισόπαλη η μάχη της Κρήτης. Αναζητείται το γκολ για τον Αστέρα.

Σεπτεμβρίου 22, 2021 0

Με το 0-0 έφυγε από την Κρήτη ο Αστέρας Τρίπολης. Ένα παιχνίδι θα το χαρακτηρίσουμε ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να βρουν λύση στο γκολ.

Είναι η δεύτερη ισοπαλία για την ομάδα της Τρίπολης εκτός έδρας και τώρα περιμένει την Κυριακή τον Ολυμπιακό στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης.

Με αλλαγές κατέβασε την ομάδα του ο Ράσταβατς, που στο δεύτερο ημίχρονο έκανε την προσπάθεια να μπορέσει να βοηθήσει την επίθεση.

Ο Αστέρας μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι , έχοντας την κυριαρχία στο πρώτο 30λεπτο. Στην συνέχεια ισορρόπησαν οι γηπεδούχοι μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στη επανάληψη το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και το αποτέλεσμα θεωρείται δίκαιο.

Γενικά η Αρκαδική ομάδα έδειξε ποδοσφαιρικό «χαρακτήρα» , αποδεικνύοντας ότι πλέον είναι μια υπολογίσιμος αντίπαλος.

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: 32’ Πασαλίδης, 45’ Νέιρα – 72’ Γκαρσία, 82’ Βαλιέντε

Κόκκινες κάρτες: -

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί – Βούρος Διαμαντής Πασαλίδης (60’ Ουές) Γιαννούλης (78’ Κοροβέσης) – Γκαγιέγκος Ντε Γκουζμάν (77’ Σελίμοβιτς) Νέιρα Λάμπρου (46’ Καστάνιος) Καμάου (60’ Φαν Ντούινεν) – Ντουρμισάι.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος – Γκαρσία Χριστόπουλος Καστάνιο Τασουλής (71’ Σονί) – Βαλιέντε Σανταφέ (84’ Κανελλόπουλος) – Γκόμες (60’ Καπίγια) Κρέσπι Σίτο (46’ Άλβαρες) – Μπενίτο (60’ Μπαράλες).