Αστέρας Τρίπολης: Ξεκίνησε με φιλική νίκη την σεζόν! Νίκησε 2-1 την Βικτόρια Κολωνίας

Ιουλίου 16, 2022 0

Ο Αστέρας επικράτησε με 2-1 της Βικτόρια Κολωνίας χάρις στα τέρματα των Κανελλόπουλου και Αλί Μπάμπα.

Το πρώτο του φιλικό του καλοκαιριού έδωσε σήμερα (16/7) ο Αστέρας Τρίπολης, που επικράτησε 2-1 της Βικτόρια Κολωνίας, στο ανεπίσημο ντεμπούτο του Ηρακλή Μεταξά στον πάγκο του.

Φυσικά ακόμη είναι νωρίς για τους Αρκάδες που ξεκίνησαν με διάταξη 4-2-3-1 και κέρδισαν με 2-1 χάρις στα τέρματα των Κανελλόπουλου (13' μετά από εκτέλεση φάουλ του Σόνι) και Αλί Μπάμπα (78').

Στο δεύτερο μισό οι Αλί Μπάμπα, Τιλίκα, Χριστόπουλος, Μπενίτο είχαν καλές στιγμές ώστε να σκοράρουν, ενώ στο 82' ο αντίπαλος γκολκίπερ έκανε εξαιρετικές επεμβάσεις στην τριπλή ευκαιρία των Μπενίτο, Αλί Μπάμπα, Τιλίκα.

Αστέρας Τρίπολης πρώτο ημίχρονο: Τσιφτσής, Καρμόνα, Αλβαρες, Βαλιέντε, Καστάν,Μουνάφο, Σίτο, Γκαρντάφσκι, Ριέρα, Σόνι.
Αστέρας Τρίπολης δεύτερο ημίχρονο: Ν. Παπαδόπουλος, Γκαρσία, Τασουλής, Αλάγκμπε,Χριστόπουλος, Ιγκλέσιας (80' Σανταφέ), Στάνκο, Αλί Μπάμπα, Τιλίκα, Καπίγια, (77' Γ. Παπαδόπουλος), Μπενίτο.

πηγή : gazetta.gr