Φωστήρας-Παναρκαδικός 2-0 (φιλική ήττα από την... άσπρη βούλα!)

Οκτωβρίου 04, 2021 0

Νέα φιλική ήττα για τον Παναρκαδικό, που προετοιμάζεται για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής.

Η ομάδα της Τρίπολης ηττήθηκε με 2-0 , με τά δύο εύστοχα πέναλτι του Τσιώλη στο 62΄και του Δηλαβέρη στο 71΄.

Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Παναρκαδικού, στάθηκαν καλά στον αγωνιστικό χώρο, έχοντας καλές φάσεις στα καρέ του Φωστήρα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, πίεσαν , έλεγχαν και κατάφεραν να πάρουν την νίκη με τα δύο πέναλτι.

Ο προπονητής του τριφυλλιού είχα την δυνατότητα να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα, κάνοντας δοκιμές προσώπων και τακτικής. Ο Παναρκαδικός ξεκίνησε με τους:

Μάνο, Λιακόπουλο, Λαζαρίδη, Κοπρένκα, Νάνο, Κυριάζο, Αλάιν, Τσόφλια, Μορέϊρα, Καμπεράϊ και Κολιόπουλο

Έπαιξαν και οι Καλογεράκης, Σωτηρόπουλος, Πλάτης(τερματοφύλακας), Κουτσούμπελας, Μήτρου ( υπό δοκιμή), Πολίτης, Αντωνίου, Παπαλάμπρος και Παρασίδης.